Drzwi… i więcej światła !

barlow-bokeh-pinhole-1445200-m

Zauważyłem pewną małą prawidłowość otóż drzwi posiadające nowoczesną technologię są bardziej praktyczne niż tradycyjne rozwiązania drzwiowe. Co za tym idzie przede wszystkim dla mnie samego jest to o wiele więcej światła słonecznego i wolnej przestrzeni, która jest potrzebna, ponieważ ułatwia mi to codzienne obowiązki.

Co ciekawe takie drzwi są dobrym rozwiązaniem technicznym, ponieważ mogę je umieścić w okuciu bez jakichkolwiek dodatkowych prac powiązanych z wierceniem. Dzięki temu tafla szkła pozostanie w praktyce nienaruszona. Takie okucia do szkła występują w wersji od 8 do 12 mm. Odpowiednio wykonana praca gwarantuje mi to, że moje drzwi będą nie tylko stabilne, ale i wytrzymałe nawet na wyważenie.

 

Szkło nie ma prawa wypaść z takich drzwi, ponieważ jest podtrzymywane przez specjalne podkładki korkowe umieszczone po dwóch stronach. Oczywiście dobrze, by było aby moje rozwiązanie było oparte też o zamontowany samodomykacz, który zabezpiecza drzwi przed gwałtownym uderzeniem co mogło, by doprowadzić do zbicia szyby, jeśli moje drzwi uderzyły, by bezpośrednio w ścianę.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply