Odpowiednie drewno pod elewacje

paint-peeling-of-the-wall-1444129-m

Wybieram drewno na elewacje i zawsze robię to świadomie, zwłaszcza że najpierw przed dokonaniem właściwego wyboru muszę dokładnie obadać strukturę drewna jak i składu drewna.

 

Zawsze zwracam też uwagę na to z jakiego sezonu pochodzi drewno oraz czy nie jest ono zbyt wilgotne. Wilgotne drewno w żadnym wypadku nie nadaje się na elewację i to trzeba jasno podkreślić. Oczywiście drewno tego typu musi być strugane, a następnie lepiej przechowywane. Istotną sprawą jest też montaż dlatego na ten element również zwracam wiele uwagi po to, aby wszystkie czynności były wykonane prawidłowo zgodnie z obowiązującymi zasadami.

wooden-pier-1443614-m

Najczęściej stosuje, więc drewno ze świerka, czy też z dębu, ponieważ te dwa rodzaje drewna przynajmniej moim zdaniem cechują się naprawdę sprawdzoną wytrzymałością. Cedr czerwony to dobre drewna, które doskonale pasuje do każdego typu elewacji. Drewno to tez jest odporne na różne czynniki atmosferyczne, przez co o wiele lepiej mogę chronić powierzchnię przed deszczem czy tez innym opadem.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply